fbpx Srebrny medal siatkarek AZS Uniwersytet Gdański! | Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Srebrny medal siatkarek AZS Uniwersytet Gdański!

AZS UG

W dniach 17 – 19 czerwca 2016 na plaży w Gdyni rozegrano Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Zawody  zorganizował Klub Uczelniany AZS Uniwersytet Gdański, przy współpracy z AZS Organizacją Środowiskowa w Gdańsku i Gdyńskie Centrum Sportu.

Trzeba przyznać , że jeszcze w  piątek mało kto wierzył, że aura pozwoli rozegrać finał. Ściana deszczu, wiatr i sztorm w Gdyni nie pozwoliły drużynom, które wcześniej zawitały do Trójmiasta na poranne treningi. Na szczęście w sobotę pogoda znacznie się poprawiła, pojawiło się słońce i bez przeszkód można było rozegrać zawody.

Impreza zakończyła się sukcesem organizacyjnym, ale także sportowym.

Siatkarki AZS Uniwersytet Gdański zdobyły srebrne medale Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji uniwersytetów.

Skład zespołu AZS Uniwersytetu Gdańskiego:

1. Chyła Aleksandra

2. Horbacz Dominika

3. Kirszenstein Karolina

4. Korczyńska Karolina

5. Piątkowska Małgorzata

6. Szupieńko Michalina

Trener: mgr Jolanta Malach

II Trener: Rafał Murczkiewicz

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA KOBIET - podium:

1. Uniwersytet Warszawski

2. Uniwersytet Gdański