fbpx AZS Uniwersytet Gdański na trzecim miejscu w Polsce! | Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

AZS Uniwersytet Gdański na trzecim miejscu w Polsce!

Gala sportu

AZS Uniwersytet Gdański na trzecim miejscu w Polsce!

Tradycyjnie w październiku odbyła się Gala Sportu Akademickiego. Tegoroczna impreza odbyła się w Stolicy i była połączona z obchodami 100 – lecia AZS Warszawa. Jednym z najważniejszych punktów Gali było podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski 2015/2016.  W minionej edycji znakomicie spisali się sportowcy AZS Uniwersytet Gdański zajmując III miejsce w rywalizacji uniwersytetów i plasując się na VIII miejscu w rywalizacji wszystkich Uczelni w Polsce. Podczas Gali w Warszawie nagrody odebrali przedstawiciele Uczelni:  Prorektor ds. Studenckich dr hab. Arnold Kłonczyński, profesor nadzwyczajny (w imieniu Władz), Dominika Borowiec – członek Zarządu AZS UG, Piotr Walczak – Prezes Klubu AZS UG oraz przedstawiciele SWFiS – dr Jan Patok (Dyrektor SWFiS), Tomasz Aftański (z-ca Dyrektora ds. Sportowych).

W edycji 2015/2016 Akademickich Mistrzostw Polski rywalizowało 140 Uczelni w 43 dyscyplinach sportowych. Wśród sekcji sportowych AZS Uniwersytetu Gdańskiego najlepiej spisały się reprezentacje:

FUTSAL KOBIET

FUTSAL MĘŻCZYZN

JEŹDZIECTWO

srebrny medal w klasyfikacji drużynowej

KOSZYKÓWKA KOBIET

LEKKA ATLETYKA KOBIET I MĘŻCZYZN

brązowy medal w klasyfikacji drużynowej

BIEGI PRZEŁAJOWE KOBIET

złoty medal

BIEGI PRZEŁAJOWE MĘŻCZYZN

złoty medal w klasyfikacji drużynowej

PIŁKA RĘCZNA KOBIET

PIŁKA SIATKOWA MĘŻCZYZN

TENIS STOŁOWY KOBIET

TENIS STOŁOWY MĘŻCZYZN

złoty medal

TRÓJBÓJ SIŁOWY

Srebrny medal

ŻEGLARSTWO

TENIS KOBIET

SIATKÓWKA PLAŻOWA KOBIET

Srebrny medal

Warto podkreślić, że występy pozostałych sekcji i zdobyte punkty przyczyniły się do osiągniętego rezultatu w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Polski. Gratulujemy i dziękujemy: Zawodniczkom i  Zawodnikom – za dobre występy,  Trenerkom i Trenerom – za dobre szkolenie oraz  Władzom Uczelni i sponsorom za wsparcie finansowe.

wtorek, 25 października 2016 roku, 13:38