fbpx Turniej Piłki Ręcznej „Gdańska jesień” 2016 | Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Turniej Piłki Ręcznej „Gdańska jesień” 2016

zespół UG

Turniej Piłki Ręcznej „Gdańska jesień” 2016

W sobotę 17.12.2016 w hali CSA Politechniki Gdańskiej odbył się tradycyjny, coroczny akademicki turniej piłki ręcznej kobiet „Gdańska Jesień” organizowany przez klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem turnieju była promocja piłki ręcznej w środowisku akademickim oraz przygotowanie zespołów do Akademickich Mistrzostw Polski 2016/2017.

Zespół Uniwersytetu Gdańskiego zajął II miejsce. Zwycięstwo przypadło Amatorskiemu Zespołowi Piłki Ręcznej, III miejsce zajęła ekipa Politechniki Gdańskiej.

Klasyfikacja końcowa

1.       AZPR     4:0          29:25

2.       UG         1:3          31:33

3.       PG         1:3          30:32

Wyróżnienia indywidualne otrzymały: Joanna Bednarska (AZPR), Paulina Przykłota (UG) i Aleksandra Leśniak (PG).

Najlepszą bramkarką została Karolina Świerc (UG).

Zespoły i wyróżnione zawodniczki nagrodzono pamiątkowymi pucharami i dyplomami ufundowanymi przez KU AZS UG i Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego.

Zespół Uniwersytetu Gdańskiego reprezentowały:

Karolina Świerc, Sandra Drozdowska, Paulina Luksa, Anna Szyngiera (8 bramek), Maja Kryżan (5), Paulina Przykłota (6), Aleksandra Grabowska (1), Izabela Kurowska (7), Oliwia Cichowska, Wiktoria Kaliszewska i Katarzyna Kwiatkowska (4).

wtorek, 10 stycznia 2017 roku, 12:13