Zawodnicy AZS UG w Reprezentacji Polski w Futsalu ! | Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Zawodnicy AZS UG w Reprezentacji Polski w Futsalu !

mecz Polska-Hiszpania

Zawodnicy AZS UG w Reprezentacji Polski w Futsalu !

W dniach 8 - 12 kwietnia 2017 w Elblągu odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Futsalu. Reprezentacja Polski z dwoma zawodnikami AZS Uniwersytet Gdański w składzie zajmując trzecie miejsce uzyskała prawo do gry w barażach o EURO 2018. Zawodnicy AZS UG - Wojciech Pawicki (pracownik SWFiS i AZS UG) oraz Tomasz Kriezel (student UG) zagrali we wszystkich trzech meczach turnieju.

Do historii futsalu przejdzie szczególnie ostatnie spotkanie turnieju z Hiszpanią. Polska jeszcze nigdy nie zdobyła punktów z aktualnymi Mistrzami Europy. Stało się to dopiero 11 kwietnia 2017 w Elblągu, gdzie po emocjonującym meczu Polska zremisowała 1-1 z Hiszpanią.  Wynik ten dał naszej reprezentacji prawo gry w barażach o EURO 2018. Zawodnicy AZS Uniwersytet Gdański Wojciech Pawicki i Tomasz Kriezel zagrali od pierwszych minut.

Tekst: Piotr Walczak

Wyniki turnieju eliminacyjnego: