fbpx Koszykarki AZS UG - Wicemistrzem I ligi 2016/2017 | Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Jesteś tutaj

Koszykarki AZS UG - Wicemistrzem I ligi 2016/2017

Wicemistrzynie

Koszykarki AZS UG - Wicemistrzem I ligi 2016/2017

Koszykarki AZS Uniwersytet Gdański odniosły największy sukces w historii działalności sekcji zdobywając wicemistrzostwo I ligi 2016 / 2017. W finale rozgrywek po zaciętych trzech meczach nasz zespół uległ drużynie SMS PZKOSZ Łomianki. W pierwszym koszykarki AZS UG pokonały rywalki 65:55, w dwóch kolejnych górą były rywalki z Łomianek.

Droga do wicemistrzostwa była bardzo długa, a rozpoczęła się w październiku 2016 roku. W rundzie zasadniczej nasz zespół okazał się najlepszy i I miejsca został rozstawiony w kolejnej fazie.

W fazie play-off koszykarki AZS Uniwersytet Gdański pokonały kolejno KKS Olsztyn, ŁKS SMS Łódź, AZS Politechnika Korona Kraków. W finale rywalkami AZS UG była drużyna SMS PZKOSZ Łomianki. W pierwszym meczu nasz zespół pokonał team z Łomianek 65:55, rewanżu uległ 38:67. O złotym medalu i awansie do Ekstraklasy zadecydował trzeci mecz w Gdańsku. Po pasjonującym meczu pełnym emocji w hali wypełnionej po brzegi lepszy okazał się zespół SMS Łomianki. Pierwsza kwarta należała do AZS UG (prowadzenie 23:14). W kolejnych trzech kwartach koszykarki SMS wyszły na prowadzeniem, a do zwycięstwa poprowadziła Je grająca koncertowo tego dnia Anna Makurat, która zdobyła aż 36 punktów!