fbpx Turniej piłki ręcznej kobiet z okazji 47-lecia powstania Uniwersytetu Gdańskiego | Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

turniej piłki ręcznej

Turniej piłki ręcznej kobiet z okazji 47-lecia powstania Uniwersytetu Gdańskiego

W dniu 18.03.2017 gościnnie w hali sportowej Centrum Sportu Politechniki Gdańskiej odbył się Turniej piłki ręcznej kobiet z okazji 47-lecia powołania Uniwersytetu Gdańskiego. Celem turnieju było przygotowanie zespołów do Akademickich Mistrzostw Polski oraz popularyzacji piłki ręcznej w środowisku młodzieży akademickiej.

W rywalizacji uczestniczyły zespoły Uniwersytetu Gdańskiego. Politechniki Gdańskiej, Amatorskiego Zespołu Piłki Ręcznej (zespół absolwentek trójmiejskich uczelni).

Po wyrównanej walce I miejsce zajął zespół Politechniki Gdańskiej wyprzedzając Uniwersytet Gdański i Amatorski Zespół Piłki Ręcznej.

Wyniki spotkań:

PG – AZPR 19:19 (12:10)

UG – AZPR 16:10 (9:4)

UG – PG 17:18 (7:6)

Kolejność końcowa:

1.       Politechnika Gdańska                                   3:1                          37:36

2.       Uniwersytet Gdański                                     2:2                          33:28

3.       Amatorski Zespół Piłki Ręcznej                     1:3                          29:35

Wyróżnienia indywidualne otrzymały:

1.       Aleksandra Jażdżewska – Politechnika Gdańska

2.       Maja Kryżan – Uniwersytet Gdański

3.       Anna Stec – Amatorski Zespół Piłki Ręcznej

Najlepszą bramkarką została Paulina Luksa (Uniwersytet Gdański). Królem strzelców została Paulina Przykłota (Uniwersytet Gdański), zdobywczyni 10 bramek.

Zespół Uniwersytetu Gdańskiego reprezentowały:

Paulina Luksa, Karolina Świerc, Sandra Drozdowska, Paulina Przykłota (10 bramek), Maja Kryżan(7), Honorata Tadajewska (2), Anna Szyngiera (2), Ola Grabowska (2), Izabela kurowska (3), Małgorzata Ossowska (60, Oliwia Cichowska, Julita hinc, Katarzyna Kwiatkowska (1), Martyna Maksymiuk.

Trenerzy: dr Jan Patok, mgr Krzysztof Kotwicki

środa, 22 marca 2017 roku, 12:07