fbpx Siatkarze AZS UG Wicemistrzami Polski! | Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Siatkarze AZS UG Wicemistrzami Polski!

medaliści

Siatkarze AZS UG Wicemistrzami Polski!

W dniach 4 – 7 maja w Opolu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polskie w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Znakomicie w tych zawodach zaprezentowali się siatkarze AZS Uniwersytet Gdański zdobywając tytuł Wicemistrza Polski. Podopieczni trenera Edwarda Pawluna zdobyli ponadto złote medale w klasyfikacji uniwersytetów.

Droga do medalu była bardzo długa, a rozpoczęła się od rozgrywek w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej już w październiku 2016 roku. Rozgrywki regionalne siatkarze UG zakończyli w kwietniu na I miejscu uzyskując jednocześnie awans do turnieju półfinałowego w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski zawodnicy Edwarda Pawluna ponownie okazali się bezkonkurencyjni i jako jeden z trzech zespołów otrzymali przepustki do wielkiego finału.

W Opolu rywalizowało 16 najlepszych drużyn męskich z całej Polski. Rozgrywki grupowe drużyna AZS Uniwersytet Gdański zakończyła z kompletem zwycięstw awansując do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. Nasi siatkarze pokonali UWM Olsztyn (2:1 w setach), PWSZ Racibórz (2:1) i Politechnikę Rzeszowską (2:0). W drodze do półfinału zawodnicy Edwarda Pawluna pokonali Uniwersytet Rzeszowski 2:0 (26:24, 25:18). W półfinale drużyna Uniwersytetu Gdański pokonała rywali z Uniwersytetu Szczecińskiego 2 :0 (25:20, 25:21).   W finale rozgrywanym do trzech wygranych setów nasi siatkarze musieli uznać wyższość zespołu AGH Kraków. Wynik meczu finałowego AGH Kraków – AZS UG 3:0 (25-20, 25- 19, 25- 23).

Akademickie Wicemistrzostwo Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn to największy sukces w historii nowego systemu rozgrywek. Gratulacje dla całej drużyny i trenera!

Skład zespołu AZS Uniwersytet Gdański:

Behrendt Mateusz, Chmielewski Kacper, Dębski Kamil, Karkut Piotr, Kleinschmidt Maciej, Korda Artur, Kowalczyk Arkadiusz, Malkiewicz Maciej, Małecki Wojciech, Mbaye Mustapha, Mruk Marek

Niemiec Patryk, Pietruczuk Bartosz, Sobczak Sebastian, Sobstyl Adam, Wołk Kamil, Zemlik Sławomir

Trener: Edward Pawlun

poniedziałek, 8 maja 2017 roku, 11:40