Największy bieg na UG za nami!

W ubiegły wtorek, 26 maja 2026 r. odbył się coroczny Bieg o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Zapisało się na niego blisko 400 studentek i studentów, pracowniczek i pracowników UG i firm zewnętrznych oraz uczniowie z zaprzyjaźnionych liceów. Uczestniczki i uczestnicy przebiegli 2,5 km po kampusie UG. Dwa biegi, żeński i męski otworzył Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Piotr Stepnowski, a na mecie wraz z nim medale wręczali Prorektorzy Uniwersytetu Gdańskiego: dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy i dr hab. Paweł Antonowicz oraz Dyrektor CWFiS mgr Tomasz Aftański. Na biegu obecni byli również Mecenas sportu akademickiego UG – Olivia Centre oraz partner sportowy JohnnyBros.

Zachęcamy do oglądnięcia filmiku z biegu autorstwa Centrum Organizacji Wydarzeń i Produkcji Medialnej UG – https://youtu.be/PngPgly8LVs

Rywalizacja była bardzo zacięta, a walka trwała do ostatnich metrów. Przedstawiamy najlepsze biegowe wyniki:

W kategorii studentka:

1. Olga Kużelewska

2. Helena Pawłowska

3. Mila Nyka

 

W kategorii student:

1. Dawid Czechowski

2. Maksymilian Serkowski

3. Dawid Glaza

 

W kategorii pracowniczka:

1. Aleksandra Zalewska

2. Katarzyna Kąkol

3. Aleksandra Szarek

 

W kategorii pracownik:

1. Dawid Michalski

2. Sebastian Dorawa

3. Jurand Sobiecki

 

W kategorii liceum (licealistki):

1. Monika Grzybowska

2. Weronika Strużyńska

3. Jagoda Jelitto

 

W kategorii liceum (licealiści):

1. Krzysztof Czuryło

2. Jan Hazza

3. Dawid Kuczkowski

 

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia w przyszłym roku!

Fot. Aleksandra Lewandowska

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: niedziela, 31. Maj 2026 - 13:24; osoba wprowadzająca: Julita Dunder-Kuczyńska Ostatnia zmiana: niedziela, 31. Maj 2026 - 13:26; osoba wprowadzająca: Julita Dunder-Kuczyńska